Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Manicure hybrydowy

Spis treści

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to niewątpliwie jedna z bardziej spektakularnych innowacji na rynku usług kosmetycznych. Szybka metoda nakładania i utrzymujący się dwa tygodnie efekt spowodowały że manicre hybrydowy zawojował świat. Tym bardziej że zabieg można sobie wykonać w domu a zestaw wraz z lampą UV nie jest zbyt drogi. Dlatego często spotyka się kobiety które stosują go latami. bez nawet tygodnie przerwy.

Niestety , jak to w biologii, także i w tym przypadku próba „poprawiania” natury ma swoje niekorzystne następstwa. Długotrwałe stosowanie MH powoduje uszkodzenie płytki paznokcia , zaburza jej metabolizm, sprawia że po czasie staje się ona cieńka ,krucha i narażona na infekcje. W gabinetach dermatologicznych często spotyka się schorzenia będące następstwem długotrwałego stosowania manicure hybrydowego – masywne reakcje alergiczne , trudne w leczeniu grzybice paznokci, zakażenia bakteryjne.

Promieniowanie UVA

Oprócz uszkodzenia płytki paznokcia, MH bardzo żle wpływa na skórę dłoni eksponowaną na działanie promieniowania UVA. Uszkodzenie kolagenu promieniowaniem ultrafioletowym powoduje przedwczesne starzenie się skóry dłoni. Dodatkowo ,wbrew powszechnym opiniom ultrafiolet A może indukować rozwój raków skóry , z czerniakiem włącznie. Dlatego jak już decydujemy się na manicure hybrydowy – to tylko z umiarem, dłuższymi przerwami i zawsze z protekcją anty UVA !

Ochrona podczas zabiegu

Są na to dwa sposoby – używanie filtrów UVB/UVA 50+ lub założenie rękawiczek z obciętymi końcówkami na palce. Można takie rękawiczki zrobić sobie samemu.

Więcej wpisów