Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Dermapen

Spis treści:

Dermapen

Dermapen jest urządzeniem umożliwiającym wykonanie precyzyjnej, głębokiej mezoterapii igłowej. Powtarzalna głębokość iniekcji pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu, co skraca czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności.

Technologia polega na opatentowanej, nowoczesnej technologii pulsujących igieł. Jednorazowe, wymienne kartridże wyposażone są w 12 molibdenowych, niezwykle cienkich i wytrzymałych igieł. Automatyczne nakłuwanie skóry podnosi stopień wnikania substancji czynnych, przy maksymalnej redukcji bólu i odczuwalnego dyskomfortu pacjenta. Sposób działania Dermapenu zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów odpowiedzialnych za naturalną produkcję kolagenu i odbudowę struktury skóry. Demapen jest bardzo wszechstronnym narzędziem o niewielkich rozmiarach, dlatego można go stosować nawet w trudno dostępnych obszarach np. okolice ust i oczu.
Zabiegi mikrofrakcyjnego nakłuwania Dermapenem wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie jak również na brzuchu, udach, pośladkach, a nawet na skórze głowy, w celu pobudzenia cebulek włosowych.
Demapen do narzędzie do zadań specjalnych, skuteczne w walce z:

 • wiotką, pozbawioną blasku skórą,
 • trądzikiem i bliznami potrądzikowymi,
 • łysieniem

Zalety stosowania urządzenia Dermapen

 • struktura cienkich, molibdenowych igieł zapobiega powstawaniu siniaków, co znacznie skraca czas rekonwalescencji,
 • równomierne rozprowadzenie koktajlu substancji aktywnych zapobiega powstawaniu podskórnych grudek, czy nierówności,
 • duża ilość mikrona kłuć zdecydowanie pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu
 • zabieg jest komfortowy dla pacjenta.

Przebieg zabiegu

1. Typ wypryskowaty – niemowlęta i małe dzieci – głównie twarz i odsiebne części kończyn.
2. Typ liszajowaty – dzieci, młodzież i dorośli – głównie doły łokciowe i podkolanowe.

Skóra powinna być dokładnie odkażona, by uniknąć jej ewentualnego zakażenia po zabiegu. Przed zbiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe przy pomocy kremu Emla, zawierającego lidokainę i prylokainę. Krem powinien być nałożony na skórę co najmniej 30 minut przed zabiegiem, dodatkowo zaleca się stosowanie okluzji – powierzchnię posmarowaną pokrywa się folią.

Zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentki, odczucia bólowe, pomijając jakąś szczególną nadwrażliwość, są niewielkie. Na różne okolice twarzy stosuję się różne głębokości nakłuć, dodatkowo pokrywa się skórę specjalnym preparatem na bazie kwasu hialuronowego. Najlepiej sprawdzają się oczywiście preparaty oryginalne sprzedawane przez producenta urządzenia Dermapen.

Zabieg trwa około 20 minut. Po zabiegu należy skórę dokładnie odkazić i pokryć specjalnym preparatem „post procedure”, działającym kojąco i ochronnie na uszkodzoną tkankę.

Po zabiegu

Dermapen jest ulubionym urządzeniem lekarzy i pacjentek nie bez przyczyny. MImo dość dużego urazu skóry, dochodzenie do siebie i powrót do normalnego funkcjonowania następuje bardzo szybko. Praktycznie już po dwóch dniach można wyjść „do ludzi”, bez obaw, że wzbudzimy sensację.

Przeciwwskazania do Dermapenu

Nie ma zbyt dużo przeciwwskazań do zabiegu, do głównych zalicza się ciążę, karmienie piersią, ciężkie schorzenia ogólne, stany zapalne skóry takie jak opryszka, aktywny trądzik, liszajec zakaźny.

Wskazania do Dermapenu

Dermapen to urządzenie wszechstronne, mogące być skutecznie wykorzystane w terapii zmarszczek, blizn, rozstępów, rewitalizacji skóry nie tylko twarzy ale także szyi i dekoltu, dłoni, brzucha. Można zastosować Dermapen także w terapii niektórych postaci łysienia.

Dermapen – opantentowana technologia

Dermapen to opatentowana technologia pulsujących igieł. Pełna automatyka powala na bardzo precyzyjne mikronakłuwanie skóry, z równoczesną aplikacją specjalnych oryginalnych preparatów regenerujących, specjalnie dedykowanych do urządzenia Dermapen. Istnieje też możliwość równoczesnego zastosowania osocza bogatopłytkowego, dodatkowo zwiększającego efektywność zabiegu.

Dermapen – mechanizm działania

System pulsujących molibdenowych szybkich igieł działają nie tylko poprzez liczne mikrourazy, lecz dodatkowo uzyskujemy dzięki nim lepszą penetrację skóry substancjami czynnymi  – w porównaniu do klasycznych metod mezoterapii. Substancje czynne o określonym składzie chemicznym stymulują fibroblasty a mikrourazy uruchamiają naturalne procesy gojenia, na który składa się między innymi indukcja produkcji kolagenu.

Mechanizmy działania regeneracyjnego urządzenia Dermapen, można sprowadzić do trzech podstawowych punktów:

 1. Stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 2. Stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego
 3. Poprawa gęstości i elastyczności oraz odżywienia skóry

Dermapen – parametry zabiegu

W zależności od efektu, jaki zamierzamy osiągnąć, indywidualnie dobieramy głębokość na którą igły urządzenia Dermapen wbijają się w skórę. Ten parametr możemy regulować w zakresie od 0,5 do 2,5 mm. Tego typu precyzja nie jest możliwa do osiągnięcia w klasycznej mezoterapii przeprowadzanej przy pomocy strzykawki lub dermaroleru. Dodatkowo skróceniu ulega czas zabiegu i rekonwalescencji.

Dermapen – wskazania

 • Usuwanie zmarszczek
 • Usuwanie blizn
 • Usuwanie blizn potrądzikowych
 • Usuwanie blizn pooparzeniowych
 • Leczenie łysienia

Dermapen – okolice

Urządzenie Dermapen jest bardzo wszechstronne, a dzięki małym wymiarom kartridża zabieg można przeprowadzać nawet w mało dostępnych okolicach ciała, na przykład okolicy oczu czy ust. Najczęściej jednak zabiegi wykonuje się na twarzy, dekolcie, szyi, brzuchu, udach, pośladkach lub w okolicy skóry owłosionej głowy.

Dermapen – technologia

Dużo jest urządzeń podrabiających Dermapen, niestety nie dorównują one oryginalnemu urządzeniu precyzją działania, co oczywiście powoduje że rezultaty lecznicze są zawsze lepsze przy użyciu oryginalnego urządzenia. W oryginalnym urządzeniu Dermapen zastosowano szereg autorskich patentów, z których najważniejszy to technologia AOVN – Advanced Oscillating Vertical Needling.

Bardzo ważnym z punktu widzenia technicznego jest niezwykle wydajny i bezawaryjny silnik urządzenia Dermapen. To „serce” urządzenia uzyskuje prędkość 1300 uderzeń na sekundę, która jest nieosiągalna w żadnym innym urządzeniu tego typu.

Opisane wcześniej trzy etapy działania urządzenia Dermapen gwarantują rewelacyjne efekty po jego zastosowaniu. Pierwszy etap indukowany jest uwalnianiem naturalnych czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i uruchomieniem kaskady tworzenia nowych komórek o obrębie naskórka, chemotaksji fibroblastów i wzmożenia produkcji elementów macierzy międzykomórkowej.

Proliferacja komórek powoduje dalszą produkcję cytokin przez fibroblasty, keratynocyty i monocyty, co prowadzi do uruchomienia procesów składających się na drugi etap procesu przebudowy skóry. Proces ten charakteryzuje się produkcją kolageny typu pierwszego, trzeciego i czwartego. Dodatkowo produkowana jest elastyna, proteoglikany, GAG oraz indukowany zostaje proces angiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych.

Faza trzecia – ostatnia, to przebudowa i przemodelowanie struktury skóry, która staje się bardziej sprężysta i unaczyniona, co w efekcie finalnym powoduje jej młodszy wygląd.

Dermapen – zasada działania

Dermapen jest niepozornym, ale bardzo sprytnym urządzeniem, które spowodowało całkiem spore zamieszanie na rynku usług medycyny estetycznej. Zasada działanie jest bardzo prosta – mikronakłuwanie skóry przy pomocy szybko wibrujących igiełek, połączone z aplikacją specjalnych preparatów opartych głównie o kwas hialuronowy. Podstawą sukcesu oryginalnego Dermapenu jest zarówno doskonała jakość wykonania urządzenia napędzającego jak i jednorazowych, jałowych końcówek z igiełkami. Przekłada się to na przewidywalne, powtarzalne świetne rezultaty kliniczne oraz praktycznie brak powikłań.

Podstawowym rezultatem zastosowania Dermapenu jest mikro uraz skóry, po którym dochodzi do uruchomienia naturalnych procesów naprawczych. Odbudowa uszkodzonej struktury przez zastąpienie jej nową, „świeżą” tkanką, daje znakomity efekt odmładzający. Użycie dodatkowo preparatów kwasu hialuronowego, nasącza i nawilża skórę, potęgując efekt końcowy.

Jedną z podstawowych zalet Dermapenu jest jego „lunchowy” charakter – powrót do normalnej aktywności jest możliwy już po 2 dniach po zabiegu. W sposób zasadniczy odróżnia go to od laserów frakcyjnych CO2, po których rekonwalescencja trwa około 2 tygodnie.

Poza zabiegami odmładzającymi Dermapen dobrze sobie radzi z bliznami i rozstępami, w tych przypadkach łączy się go z innymi zabiegami.