Usuwanie naczynek krwionośnych

Spis treści:

Usuwanie naczynek krwionośnych

Usuwanie naczynek krwionośnych należy do powszechnie wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Poszerzone naczynka krwionośne są bardzo częstą przypadłością, lokalizują się najczęściej na policzkach, skrzydełkach nosa oraz kończynach dolnych. Mogą być one objawem chorobowym lub tylko defektem kosmetycznym, warto by przed jakimikolwiek zabiegami skóra aostała zbadana przez dermatologa. Jest kilka metod usuwania poszerzonych naczynek krwionośnych, wybieranych przez lekarza w zależności od wyniku badania dermatologicznego i planowanych efektów.

Metody

W zależności od typu naczynek krwionośnych i ich umiejscowienia stosuje się różne techniki zabiegowe, do których należą: skleroterapia, VPL, niskonapięciowa elektrokoagulacja i lasery 532nm i 940nm.

Skleroterapia

Skleroterapia polega na wstrzyknięciu w światło naczynia krwionośnego substancji powodującej jego zamknięcie. Stosowana jest najczęściej w przypadku większych naczynek kończyn dolnych.

VPL

VPL jest metodą sprawdzającą się dobrze w przypadku rumienia towarzyszącego teleangiektazjom, jego skuteczność jest jednak ograniczona w przypadku pojedynczych naczynek.

Elektrokoagulacja

Niskonapięciowa elektrokoagulacja w rękach doświadczonego lekarza jest wspaniałą metodą, spokojnie mogącą konkurować z najnowszymi laserami pod względem efektywności.

Usuwanie naczynek krwionośnych – Lasery

Lasery 532nm i 940nm wykorzystywane są najczęściej w usuwaniu naczynek krwionośnych, ich zastosowanie ma jednak swoje ograniczenia i nie zawsze są metodą optymalną.