Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna zajmuje się głównie ludźmi zdrowymi. Jej celem jest podniesienie komfortu i zadowolenia z życia. Mimo że początki medycyny estetycznej obserwujemy już w starożytności, dopiero w 20 wieku stała się odrębną dziedziną medycyny. Rozkwit medycyny estetycznej ma związek głównie z postępem technologicznym, który umożliwił stworzenie zarówno skomplikowanych narzędzi jak i bezpiecznych substancji chemicznych. Wielkie znaczenie miał też rozwój nauk związanych z anatomią i fizjologią człowieka, dając lepsze rozumienie procesów biologicznych a co za tym idzie – bardziej precyzyjne metody lecznicze. W czasach teraźniejszych medycyna estetyczna zajmuje się głównie opóźnianiem procesów starzenia się skóry oraz korektą pewnych niedoskonałości urody, odbieranych w sposób subiektywny przez pacjenta.

Oferta

Dermatologia estetyczna

W naszym poznańskim gabinecie wykonujemy pełen zakres zabiegów z dziedziny dermatologii estetycznej. Służy on przede wszystkim poprawie wyglądu pacjenta oraz jego samooceny. Bardzo często bowiem zdarza się, że pewne niedoskonałości powodują w człowieku utratę pewności siebie oraz wycofanie. Poszczególne zabiegi pozwalają w bezpieczny sposób usunąć konkretne problemy.
Diagnostyka i leczenie w naszym gabinecie obejmuje między innymi laser frakcyjny, odmładzanie skóry, redukcja cellulitis, mezoterapia, kriochirurgia, radiofrekwencja mikroigłowa czy dermapen.

Krioterapia

Jednym z zabiegów stosowanych w szeroko pojętej dermatologii estetycznej jest krioterapia. Pozwala ona usunąć różnego rodzaju zmiany na skórze, takie jak chociażby brodawki, blizny czy zrogowacenia. Ten bezinwazyjny zabieg polega na zamrożeniu wybranego miejsca specjalnym aplikatorem, generującym ciekły azot o temperaturze -196ºC. Najczęściej efekt usunięcia zmiany widoczny jest po jednej wizycie, jednak w niektórych przypadkach konieczne jest jego powtórzenie. Jednocześnie metoda ta wykorzystywana jest także podczas terapii niektórych zmian nowotworowych oraz zapalnych.

Powiększanie ust

Kiedy spotykamy nową osobę, w pierwszej chwili patrzymy na jej twarz. To właśnie dlatego dla wielu osób posiadanie małych krzywych ust jest przyczyną utraty pewności siebie, a w rezultacie wycofania się z aktywnego życia towarzyskiego. W takich przypadkach stosuje się powiększanie ust, poprzez wstrzyknięcie w nie odpowiednio dobranego preparatu – kwasu hialuronowego, tkanki tłuszczowej pacjenta lub syntetycznego poliakrylamidu. Decyzja o użyciu odpowiedniej substancji zależy przede wszystkim od tego, czy efekt ma być czasowy, czy trwały. Przed wykonaniem zabiegu lekarz ustala wspólnie z pacjentem charakter zmiany.

Usuwanie znamion

W naszym poznańskim gabinecie lekarskim, wśród wielu przeprowadzanych zabiegów, znajduje się także usuwanie znamion. Metoda, którą wykorzystujemy, pozwala nie tylko pozbyć się szpecącej zmiany na skórze, ale także poddać ją badaniom histopatologicznym. W rezultacie możemy wykluczyć lub wykryć jej nowotworowy charakter. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, do którego stosujemy roztwór lignokainy w różnych proporcjach. Trwa on około 20-30 minut i na ogół nie powoduje żadnych powikłań. Przez dwa tygodnie po zabiegu należy przemywać zaszytą ranę Octeniseptem, potem zgłosić się na kontrole i zdjęcie szwów.

Medycyna Estetyczna jest dziedziną medycyny zajmującą się kondycją skóry i korekcją wyglądu u ludzi zdrowych. Rosnące z roku na rok zainteresowanie medycyną estetyczną, wynika z opracowania wielu małoinwazyjnych procedur zabiegowych, których efekty mogą być porównywalne z chirurgią plastyczną.

Medycyna Estetyczna posługuje się wieloma technikami zabiegowymi, najważniejsze z nich to :

Medycyna estetyczna – mały uraz, duży efekt

Medycyna estetyczna jest stosunkowo młodą dziedziną medyczną, wypełniającą przestrzeń pomiędzy zachowawczymi a chirurgicznymi metodami odmładzającymi. Największą jej zaletą jest niewielkie ryzyko powikłań przy równoczesnej dużej skuteczności. Efekty zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej mogą z powodzeniem konkurować w niektórymi ciężkimi zabiegami chirurgicznymi, choć oczywiście są takie sytuacje, gdzie wykonanie operacji chirurgicznej jest jedyną alternatywą.

Starzenie się skóry

Już od dwudziestego roku życia zaczynają zachodzić w naszym organizmie zmiany wsteczne, będące początkiem starzenia się. Medycyna estetyczna zajmuje się głównie powstrzymaniem procesów starzeniowych w obrębie twarzy, gdyż właśnie tutaj przemijanie jest najbardziej widoczne. Najważniejsze zmiany zachodzące w skórze to ubytek włókiem kolagenowych i elastyny, zmniejszenie średnicy naczyń krwionośnych oraz zmniejszenie gęstości tkanki podskórnej. Wszystkie te procesy powodują że skóra staje się cieńsza, mniej sprężysta, pojawiać zaczynają się na niej zmarszczki i przebarwienia.

Istotnymi czynnikami dodatkowo przyczyniającymi się do zmiany wyglądu przebiegającego z biegiem czasu, są: zmniejszenie się ilości tkanki kostnej w obrębie twarzoczaszki oraz postępujące zmniejszanie się objętości poduszeczek tłuszczowych twarzy. Oba procesy powodują degradację „fundamentu” na którym opiera się skóra, co powoduje dodatkowy efekt luźnej skóry.

Trójkąt młodości

Wszystkie wymienione powyżej procesy powodują iż tak zwany trójkąt młodości, zwrócony początkowo podstawą do góry, z biegiem czasu zwraca się podstawą ku dołowi, nadając twarzy charakterystyczny, starszy wygląd.

Wpływ słońca na starzenie się skóry

Słońce jest niewątpliwie najlepiej poznanym czynnikiem niszczącym skórę. Działanie destrukcyjne promieniowania słonecznego jest udowodnione i powszechnie uznawane w świecie naukowym. Niestety nie idzie to w parze z nieustającą modą na opaleniznę, będącą niezbędnym atrybutem osoby powracającej z udanych wakacji. Mało kto wie, że opalenizna jest odruchem obronnym organizmu przed szkodliwym bodźcem w postaci promieniowania UVB. Skóra opalona to skóra chora, rozpaczliwie broniąca się przed uszkadzającymi jądro komórkowe fotonami. Najważniejszą rzeczą jest jednak to, iż każdy z nas posiada ograniczoną ilość zasobów obronnych, które w końcu wyczerpują się i stajemy się bezbronni. W tym momencie dochodzi do znacznego przyśpieszenia starzenia się skóry, powstawania zmarszczek, przebarwień, ognisk rogowacenia i nawet zmian nowotworowych.

Słońce i czerniak

UVB i UVA niewątpliwie przyczyniają się do rozwoju nowotworów skóry, z czerniakiem włącznie. Udowodniono też, że nawet jednorazowe poparzenie słoneczne odniesione w okresie dzieciństwa, w znacznym stopniu zwiększa zagrożenie czerniakiem w wieku dorosłym.