Usuwanie pieprzyków laserem

Usuwanie pieprzyków laserem , mimo że wykonywane jest powszechnie w gabinetach medycyny estetyczej ,to zagadnienie złożone. Zabieg ten powinien wykonywać lekarz mający duże doświadczenie dermatoskopowe i kliniczne w ocenie znamion i innych zmian skórnych. Podstawowym zagrożeniem jest usunięcie laserowe zmiany mającej tzw. potencjał onkologiczny – czyli mogącej przekształcić się w nowotwór, przede wszystkim czerniaka. Wypalenie laserem CO2 takiej zmiany jest błędem , mogącym mieć tragiczne następstwa. Wszelkie znamiona tego typu MUSZĄ być usunięte chirurgicznie z okeślonym marginesem zdrowej skóry i poddane badaniu histopatologicznemu,

Przebieg

Zabieg usuniecia laserem zmiany skórnej wykonuje się specjalną końcówką chirurgiczną lasera CO2. W naszym gabinecie używamy bardzo nowoczesnego lasera CO2 – Virgo ,gwarantującego precyzyjne rezultaty. Procedura przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym Lidokainą , jest więc zupełnie bezbolesna. Zabieg trwa kilka minut , praktycznie od razu możemu wrócić do normalnej aktywności.

Usunięcie laserowe zmiany pod pewnymi względami jest wygodniejsze dla pacjenta. Rana pozabiegowa jest sucha, bez krwawienia, nie ma więc potrzeby zakładania szwów a co za tym idzie, konieczności ich późniejszego usuwania. Zaraz po zabiegu możliwe jest wrócenie do aktywności życiowej, bez praktycznie żadnych ograniczeń. Rana po zastosowaniu lasera CO2 mało podatna jest na jakiekolwiek zakażenia, gdyż tkanki „wypalane” są promieniem który zabójczy jest także dla bakterii.

xlasers.jpg.pagespeed.ic.sHFzg3quMQ
CO2-znamię-600x450