Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie zmian skórnych to najczęściej wykonywana usługa w dziale dermatologicznym naszego Gabinetu. najczęściej usuwamy znamiona, naczyniaki, włókniaki miękkie i twarde, raki skóry, kępki żółte, brodawki wirusowe, kłykciny kończyste, kaszaki. W zależności od charakteru, umiejscowienia oraz wielkości zmiany używamy różnych technik zabiegowych: chirurgicznych, elektrokoagulacyjnych, kriochirurgicznych lub  laserowych.

  • chirurgia –  radykalne wycięcie zmiany przy pomocy skalpela lub sztancy biopsyjnej. Jest to główna i standardowa metoda usuwania raków skóry oraz podejrzanych znamion barwnikowych. Materiał po usunięciu zawsze wysyłany jest do badania histopatologicznego. Chirurgicznie można usuwać także wszystkie inne zmiany patologiczne, nie zawsze jednak wybór tej metody przekłada się na dobry efekt estetyczny. 
  • kriochirurgia –  zamrażanie zmian skórnych przy pomocy ciekłego azotu, w temperaturze minus 196 stopni Celsjusza. Stosowana często w usuwaniu brodawek, włókniaków miękkich, rzadko – raków skóry (np. powierzchowny rak podstawnokomórkowy). 
  • elektrokoagualcja (nóż elektryczny) – świetny do usuwania uszypułowanych włókniaków miękkich, stosowany niekiedy też do usuwania naczyniaków. Jest to metoda stara, wychodząca powoli z użytku, zastępowana przez nowoczesne i dużo wygodniejsze we użyciu lasery. 
  • laser chirurgiczny CO2 – to nowoczesne i wydajne urządzenie, nadające się do usuwania praktycznie wszystkich zmian skórnych. Zaletą jest natychmiastowy efekt oraz szybkie gojenie. Laser chirurgiczny niezastąpiony jest w usuwaniu brodawek, włókniaków miękkich, kępek żółtych oraz innych zmian skórnych. Świetnie zadaje się do usuwania zmian w trudnych lokalizacjach. 

Wybór metody, która zostanie zastosowana do usunięcia zmian, oparty jest o doświadczenie lekarza i preferencje pacjenta. Przed zabiegiem omówione są wszystkie jego aspekty, także estetyczne.