Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Kurze łapki

Spis treści:

Kurze łapki

Kurze łapki to zmarszki okolicy kąta zewnętrznego oka, nachodzące na skórę skroni. Ich powstanie zależne jest od pracy mieśnia okrężnego oka. Skóra wokół oczu jest cieńka i delikatna, przez to podatna na powstawanie zmarszczek. Powstają one jako jedne z pierwszch zmarszczek na twarzy, wcześniej pojawiają się u szczególnie u osób z żywą mimiką, nadużywających promieni słonecznych, palących papierosy.

Leczenie

W internecie można spotkać wiele cudownych środków na kurze łapki, począwszy od kosmeceutyków, a skończywszy na zabiegach medycyny estetycznej w postaci mezoterapii, lasera, wolumetrii, osocza bogatopłytkowego i innych.  Ich skuteczność jest różna, często efekty są niezadawalające.

Najlepszym śodkiem do zwalczania kurzych łąpek jest toksyna botulinowa, dająca bardzo dobre efekty już w kilka dni po aplikacji. Toksyną botulinową podaje się najczęściej w sześciu punktach, po trzy z każdej strony. Dzięki miejscowemu działaniu porażającemu, dochodzi do rozlużnienia mięśnia leżącego pod kurzymi łapkami. Skóra po kilku dniach rozprostowuje się i relaksuje. Stopień wygładzenia zmarszczek zależy oczywiście od ich stopnia zaawansowania. Zmarszczki bardzo głębokie, utrwalane przez lata, wygłądzaja się w mniejszym stopniu niż płytkie i powstałe niedawno.

Często pada pytanie, w jakim wielu warto po raz pierwszy zaaplikować sobie kurację z botoksu. Większość pierwszorazowych zabiegów wykonuje się u pacjentów w wieku około trzydziestu lat. Rzeczywiście, botoks najlepiej się sprawdza kiedy zmarszczki są w stadium początkowym. Utrzymujący się 6-9 miesięczny okres relaksacji mięsnia, daje odpocząć skórze i powoduje też zmniejszenie odruchu marszczenia oczu przez pacjenta,