Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Nici liftingujące

Spis treści:

Nici liftingujące są bardzo popularną niechirurgiczną metodą leczniczą stosowaną w medycynie estetycznej.

Najczęściej są to tak zwane nici PDO , wykonane z polidioksanu – syntetycznego polimeru ulegającemu z czasem naturalnej biodegradacji do wody i dwutlenku węgla. Oprócz efektu naciągania i usztywniania tkanek , nici PDO dodatkowo działają jako zewnętrzny bodziec stymulujący tkanke do produkcji kolagenu.

Oprócz nici wykonanych z poliodioksanu ( PDO) wykorzystuje się nici wykonane z kwasu polimlekowego ( PLLA) , ulegającemu w tkankach degradacji do wody , dwutlenku węgla i glukozy. Kwas polimlekowy należy do naturalnych substancji obecnych w naszym organizmie. Według wielu badań ma on działanie odmładzające poprzez aktywację procesów rewitalizujących. Stopniowe rozpuszczanie się nici PLLA powoduje zwiększenie penetracji kwasu w otaczających tkankach i dodatkową stymulację procesów regeneracyjnych.

Nici liftingujące – zastosowanie i zalety

  1. Są dobrą alternatywą dla klasycznej chirurgii plasycznej w kórej użycie skalpela narzuca określone procedury , ze znieczuleniem ogólnym na pierwszym miejscu . W przypadku mniej nasilonych zmian efekty sa podobne , obciążenie pacjenta jest jednak dużo mniejsze , rzadsze są powikłania a okres rekowalescencji jest dużo krótszy. Z medycznego punktu widzenia są to zagadnienia kluczowe , przekładające się na lawinowo wzrastającą liczbę zabiegów wykonanych przy pomocy nici.
  2. Mają wszechstronne zastosowanie , nadają się do liftingu twarzy , konturowania , wygładzania zmarszczek , skorygować można nimi kształt nosa, zniwelować odstające uszy, zwiększyć napięcie skóry okolic brwi , oczu, ust , piersi , pośladków. W zasadzie nie ma okolicy , w której nie można przeprowadzić zabiegu nićmi.
  3. Dają efekt odmłodzenia. Oprócz działania liftingującego , materiał z którego wykonana jest większość nici stymuluje procesy regeneracyjne tkanek , stymuluje syntezę włókien kolagenowych oraz elasyny – głównych białek wpływających na kondycję i sprężystość skóry. Dzięki tym mechanizmom , poza efektem kosmetycznym wynikającym z naciągnięcia tkanek , dodatkowo wyraźny jest efekt ich odmłodzenia , utrzymujący się nawet kilka lat.
  4. Są tańsze. Zabiegi z zastosowaniem nici liftingujących są trzykrotnie tańsze od chirurgii plastyczej.

Nici liftingujące – wady ?

Głównym ” zarzutem” kierowanym pod adresem nici liftingująch jest to , iż ich działanie jest czasowe. Wada ta , paradoksalnie ,w większości przypadków okazuje się być zaletą, gdyż pozwala prowadzić pacjenta w sposób bardziej naturalny i bezpieczny. Gdy efekt mija , zabiegi się powtarza , dostosowując ich zakres do aktualnych preferencji pacjenta , które zminiają się często z biegiem czasu.

UWAGA! – W naszej Klinice obecnie nie prowadzimy zabiegów przy użyciu nici liftingujących, powyższe opisy mają wyłącznie charakter informacyjny dla pacjentów.