Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Bruzdy nosowo wargowe – wypełnianie

Spis treści:

Bruzdy nosowo wargowe – wypełnianie

Niwelowanie zbyt mocno zaznaczonych bruzd  nosowo wargowych przeprowadza się najczęściej przy pomocy wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Dostępne są zestawy, specjalnie  przygotowane do wypełnienia tej okolicy. Użycie odpowiedniego preparatu i dobra technika zabiegu przekłada się na osiągnięty rezultat terapeutyczny. Zabieg wykonuje się igłą lub kaniulą. Głównym przeciwwskazaniem do jego wykonania są lokalne stany zapalne, takie jak opryszczka czy liszajec zakaźny.

Technika zabiegu

Kwas hialuronowy musi być podany na odpowiednią głębokość i w określonej ilości. Nie ma zaleceń ile należy go podać, decyduje efekt wizualny, niektórzy pacjenci potrzebują 1 ml a niektórzy 10 razy mniej. Zabieg jest bardzo bezpieczny, ale ze względu na obecność złożonych struktur anatomicznych – ważnych naczyń krwionośnych w tej okolicy, lekarz wykonujący zabieg powinien wykazać się doświadczeniem i ostrożnością. Zabieg nie wymaga znieczulenia, jest niezbyt bolesny.

Na zdjęciach poniżej pacjentka z niesymetryczną, bardziej zaznaczoną po lewej stronie bruzdą nosowo wargową. Zabieg wykonano szwajcarskim preparatem Teosyal. Niewielką ilością preparatu uzyskano zadowalającą dla pacjentki poprawę wyglądu, zachowano naturalną mimikę, przewidywany czas utrzymywania się preparatu to 9-12 mc.

Po zabiegu

Powrót do normalnej aktywności jest natychmiastowy, wskazane jest późniejsze wykonywanie lekkich masaży, jeden raz dziennie, według instrukcji lekarza.