Bruzdy nosowo wargowe – wypełnianie


bruzdy nosowo wargowe gabinet medyczny woźniak

 

Niwelowanie zbyt mocno zaznaczonych bruzd  nosowo wargowych przeprowadza się najczęściej przy pomocy wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Dostępne są zestawy,  specjalnie  przygotowane do wypełnienia  tej okolicy. Użycie odpowiedniego preparatu i dobra technika zabiegu przekłada się na osiągnięty rezultat terapeutyczny. Zabieg wykonuje się igłą lub kaniulą. Głównym przeciwwskazaniem do jego wykonania sa lokalne stany zapalne, takie jak opryszczka czy liszajec zakaźny.

Technika zabiegu

Kwas hialuronowy musi być podany na odpowiednią głębokość i w określonej ilości. Nie ma zaleceń ile należy go podać, decyduje  efekt wizualny, niektórzy pacjenci potrzebują 1 ml  a niektórzy 10 razy mniej.  Zabieg jest bardzo bezpieczny, ale ze względu na obecność złożonych struktur anatomicznych  – ważnych naczyń krwionośnych w tej okolicy, lekarz wykonujący zabieg  powinien wykazać się doświadczeniem i ostrożnością. Zabieg nie wymaga  znieczulenia, jest niezbyt  bolesny,

Na zdjęciach poniżej pacjentka z niesymetryczną, bardziej zaznaczoną po lewej stronie bruzdą nosowo wargową.  Zabieg wykonano szwajcarskim preparatem Teosyal. Niewielką ilością preparatu uzyskano zadowalającą dla pacjentki poprawę wyglądu, zachowano naturalną mimikę, przewidywany czas utrzymywania się preparatu to 9-12 mc.

 

bruzdy nosowo wargowe gabinety medyczen woźniak poznań

Pani Alicja przed zabiegiem

 

bruzdy nosowo wargowe gabinety medyczen woźniak

Pani Alicja po zabiegu

Po zabiegu

Powrót do normalnej aktywności jest natychmiastowy, wskazane jest poźniejsze wykonywanie lekkich masaży, jeden raz dziennie, według instrukcji lekarza.