Uszczypnij Raka, kwiecień 2017r.

Uszczypnij Raka

22 kwietnia 17r., na 100 przebadanych przeze mnie dermoskopowo pacjentów, u trzech stwierdziłem zmiany skórne, mające najprawdopodobniej charakter nowotworowy . Dzięki szybkiemu wykryciu, szanse na ew. wyleczenie są bardzo wysokie. Badanie odbyło się podczas akcji „Uszczypnij Raka” realizowanego w ramach Projektu Wielkopolska Onkologia.

Głównym celem akcji Uszczypnij Raka była profilaktyka czerniaka. Jest on jednym z najgroźniejszych nowotworów, trudno się go leczy, dlatego profilaktyka i wczesne wykrycie są decydujące. Dermoskopia jest szybkim badaniem, którym można wykryć większość podejrzanych zmian. Wykrycie czerniaka w stadiu początkowym daje prawie 100% szanse na wyzdrowienie !

Jeśli macie Państwo jakieś podejrzane „pieprzyki”, to pamiętajcie o dermoskopii, warto ją zrobić chociaż raz na rok i spać spokojnie .Sygnałem alarmowym, świadczącym że znamię wymaga szybkiego badania jest jego powiększanie się, pojawienie świądu, pieczenia, zaczerwienienia – wtedy dermatoskopia jest konieczna.

Więcej wpisów

RF – Radiofrekwencja mikroigłowa

Podziękowania dla Kliniki Skin Medic, Poznań – Złotowska 51B, w której prowadziłem szkolenie dla lekarzy, m.in. z technik radiofrekwencji mikroigłowej.

Estetyka Twarzy – studia podyplomowe

Kolejny raz miałem przyjemność prowadzić wykłady i warsztaty laserowe dla studentów studiów podyplomowych „Estetyka Twarzy”. To świetne miejsce dla każdego lekarza chcącego się zajmować w przyszłości medycyną estetyczną.