Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Uszczypnij Raka, kwiecień 2017r.

Uszczypnij Raka

22 kwietnia 17r., na 100 przebadanych przeze mnie dermoskopowo pacjentów, u trzech stwierdziłem zmiany skórne, mające najprawdopodobniej charakter nowotworowy . Dzięki szybkiemu wykryciu, szanse na ew. wyleczenie są bardzo wysokie. Badanie odbyło się podczas akcji „Uszczypnij Raka” realizowanego w ramach Projektu Wielkopolska Onkologia.

Głównym celem akcji Uszczypnij Raka była profilaktyka czerniaka. Jest on jednym z najgroźniejszych nowotworów, trudno się go leczy, dlatego profilaktyka i wczesne wykrycie są decydujące. Dermoskopia jest szybkim badaniem, którym można wykryć większość podejrzanych zmian. Wykrycie czerniaka w stadiu początkowym daje prawie 100% szanse na wyzdrowienie !

Jeśli macie Państwo jakieś podejrzane „pieprzyki”, to pamiętajcie o dermoskopii, warto ją zrobić chociaż raz na rok i spać spokojnie .Sygnałem alarmowym, świadczącym że znamię wymaga szybkiego badania jest jego powiększanie się, pojawienie świądu, pieczenia, zaczerwienienia – wtedy dermatoskopia jest konieczna.

Więcej wpisów