Euromelanoma 2017r.

Spis treści

Euromelanoma

Z przyjemnością informujemy, że gabinet nasz ma zaszczyt brać  udział w ogólnoeuropejskiej akcji Euromelanoma. To przedsięwzięcie typu non-profit, działalność społeczna, której celem jest profilaktyka czerniaka i innych nowotworów skóry. W jej ramach można bezpłatnie skorzystać z badania dermatoskopowego i porady lekarskiej w naszym gabinecie. Akcja odbywa się pod patronatem firmy Laroche – Posay. która miedzy innymi przygotowała kwestionariusze i ulotki dla pacjentów

Efekty

Na tą chwilę zgłosiło się do nas kilkudziesięciu pacjentów .U kilku z nich stwierdzono podejrzane zmiany melanocytarne, wymagające natychmiastowego usunięcia i dalszej diagnostyki histopatologicznej. Zabiegi zostały już wykonane, na szczęście żadna ze zmnian nie okazała się jeszcze być złośliwa. Prawdopodobnie bez bez akcji Euromelanoma pacjent w ogóle nie poddałby się badaniu, co dowodzi, jak głęboki jest sens tego typu inicjatyw.

Zachęcamy do badania, sezon letni za chwilę, słońce w pełni, warto skontrolować skórę i opalać się spokojniej.

Rejestracja Euromelanoma : tel.518 158315 w godz . 16-18.00, lub sms.

Akcja sponsorowana przez firmę La Roche – Posay

Czerniak jest niewątpliwie jednym z najgroźniejszych nowotworów spotykanych u człowieka. Z racji tej, że występuje on najczęściej na skórze, jest jednak łatwiejszy do wykrycia od innych nowotworów. Dlatego też tak ważne jest byśmy jak najczęściej kontrolowali dermatoskopowo stan naszej skóry. Jednym z głównych czynników, mających znaczenie w patogenezie czerniaka jest promieniowanie słoneczne, dlatego teź, unikanie poparzeń słonecznych jest tak ważnym elementem profilaktyki.

Więcej wpisów

Konferencja dermatologiczna Gdańsk 23.09.2022

Reprezentacja naszego gabinetu – lek. Tomasz Woźniak miał zaszczyt wygłosić wykład na temat raków skóry
podczas konferencji dermatologicznej w Gdańsku.

RF – Radiofrekwencja mikroigłowa

Podziękowania dla Kliniki Skin Medic, Poznań – Złotowska 51B, w której prowadziłem szkolenie dla lekarzy, m.in. z technik radiofrekwencji mikroigłowej.