Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Wampirzy lifting – odmładzające właściwości naszej krwi

Czy jesteś posiadaczką wiotkiej, cienkiej i przesuszonej skóry, z widocznymi zmarszczkami i przebarwieniami? Jeśli tak to,  zdecydowanie powinnaś zastanowić się nad umówiem się na zabieg zwany wampirzym liftingiem. Jest to świetna metoda na  ujędrnienie i odmłodzenie skóry, a to wszystko dzięki właściwościom naszej krwi.


Mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, inaczej nazywana wampirzym liftingiem jest zabiegiem polegającym na pobraniu krwi pacjenta. Następnie przetworzeniu jej w celu uzyskania osocza bogatego w płytki krwi i wstrzyknięciu przygotowanego preparatu w wybrane obszary zabiegowe. Wykorzystanie własnej krwi minimalizuje ryzyko alergii, a rekonwalescencja po zabiegu nie trwa długo – możemy zauważyć zaczerwienienie, podrażnienie czy lekkie obrzęki, jednak objawy te powinny ustąpić samoistnie w przeciągu kilku dni. Przeciwskazania do wykonania zabiegu obejmują ciążę, choroby autoimmunologiczne, aktywne infekcje skórne, nowotwory, zaburzenia krzepnięcia krwi czy zaostrzone przewlekłe stany chorobowe.


Osocze bogatopłytkowe (PRP) ma między innymi właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Ponadto wspiera proces gojenia się ran, co jest możliwe dzięki zdolności płytek krwi do uwalniania cytokin i innych substancji chemicznych, które inicjują i regulują procesy naprawcze oraz aktywują układ odpornościowy. Jednak przede wszystkim PRP stanowi źródło czynników wzrostu i białka, które stymulują regenerację tkanek i produkcję kolagenu. Dzięki tym czynnikom skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, poprawia się jej koloryt oraz nawilżenie. Możemy zauważyć spłycenie bądź nawet wygładzenie zmarszczek i w efekcie zapewnić skórze młodszy, promienny wygląd.

Podsumowując, wampirzy lifting jest innowacyjną metodą odmładzania skóry, która wykorzystuje naturalne właściwości regeneracyjne naszej krwi, a dokładniej osocza bogatopłytkowego – to wszystko dzięki właściwościom stymulującym procesy naprawcze i odmładzające w organizmie. Zabieg ten jest ceniony za swoją skuteczność, bezpieczeństwo oraz naturalne podejście do odmładzania skóry.

Więcej wpisów