Efekt usunięcia znamienia Mieschera w okolicy żuchwy
Efekt 9 miesięcy po usunięciu znamienia Mieschera w okolicy żuchwy laserem CO2 😍 Więcej wpisów
Sezon na złuszczające terapie trwa w pełni. Brak dużego nasłonecznienia i wysokich temperatur sprzyja bardziej inwazyjnym procedurom. Co to właściwie jest złuszczanie skóry i w jakim celu się je stosuje? Złuszczanie, zwane też peelingiem, to nic innego jak pozbywanie się wierzchnich warstw skóry, głównie martwych komórek naskórka (choć nie tylko) w celu rewitalizacji, odświeżenia, rozjaśnienia i poprawy ogólnej kondycji cery. Rodzaje peelingów można sklasyfikować między innymi ze względu na głębokości ich działania:
Peelingi można również podzielić ze względu na czynnik złuszczający. Wyróżniamy tutaj:
Jak często wykonywać peelingi?
Jest to kwestia bardzo indywidualna, uzależniona od typu cery, jej uwrażliwienia oraz problemu skórnego. W użytku domowym zaleca się aplikację max 2x w tygodniu, natomiast w przypadku kwasów gabinetowych, wykonuje się zabiegi co około 2/3 tygodnie. Zdarzają się również procedury gdzie częstotliwość musi być większa, jak w przypadku kwasu trójchlorooctowego gdzie seria 3-4 zabiegów jest wykonywana co 9-12 dni.
Jeśli pielęgnacja domowa nie przynosi oczekiwanych rezultatów, a my gubimy się w gąszczu szerokiej oferty na drogeryjnych półkach, nie do końca wiemy co jest dla nas odpowiednie i wciąż nasze wybory okazują się być nietrafione, warto udać się do specjalisty – kosmetologa, który po wnikliwym wywiadzie, powie nam jakie substancje są dla nas odpowiednie, co warto stosować, oraz ułoży plan pielęgnacji domowej wraz z podaniem produktów oraz sposobem i częstotliwością ich stosowania
Efekt 9 miesięcy po usunięciu znamienia Mieschera w okolicy żuchwy laserem CO2 😍 Więcej wpisów
Efekt usunięcia kępki żółtej na powiece górnej laserem CO2 👏 Więcej wpisów