Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Rewitalizacja grzbietowej powierzchni rąk

Rewitalizacja powierzchni grzbietowej rąk to problem, z którym coraz częściej zgłaszają się pacjenci z wizytą u lekarza medycyny estetycznej. Z wiekiem, powierzchnia grzbietowa rąk zauważalnie zmienia się a problemy estetyczne jakie zaczynają się pojawiać w tej okolicy to:

  • Ścieńczenie skóry, wiotkość i widoczne naczynia krwionośne – w tym przypadku z pomocą przychodzą wypełniacze – na przykład kwas hialuronowy, który wypełni, uniesie, i zagęści skórę dłoni. Naczynia staną się mniej widoczne, skóra przestanie być „przezroczysta”, „pergaminowa”, a co a tym idzie, nabierze jednolitego kolorytu i wszystkie inne struktury, takie jak np. naczynia czy ścięgna, przestaną być widoczne. Skóra dzięki podaniu kwasu hialuronowego odzyska dawną grubość, gęstość i sprężystość. Innym rodzajem substancji ukierunkowanej na poprawę gęstości skóry, są stymulatory tkankowe – które oprócz natychmiastowego wypełnienia, dodatkowo pobudzą komórki skóry właściwej do wytwarzania własnych białek – kolagenu i elastyny, a także podniosą poziom nawilżenia skóry od wewnątrz. Najskuteczniejsze tego typu preparaty bazują na kwasie poli- D,L mlekowym i najlepiej sprawdzą się u starszych pacjentów, z głęboko widocznymi zmianami w gęstości i grubości skóry. Stymulatory tkankowe na bazie polinukleotydów będą za to świetnym rozwiązaniem dla młodszych pacjentów, z pierwszymi oznakami starzenia skóry dłoni oraz w celu prewencji przeciwstarzeniowej – nawilżą, zastymulują skórę do produkcji struktur białkowych, zniwelują pierwsze zmarszczki i suchość skóry a także zadziałają silnie antyoksydacyjnie (proces oksydacji, tj. utleniania, to jeden z głównych mechanizmów odpowiedzialnych za starzenie komórkowe).

 

  • suchość skóry i zmarszczki wynikające z utraty nawilżenia – w tym przypadku, można zastosować substancje wymienione poprzednio, czyli kwas hialuronowy oraz stymulatory tkankowe. Dodatkowo, na problem związany z suchością, bardzo dobrze sprawdzi się mezoterapia igłowa na bazie różnego rodzaju koktajli odżywczych ze składnikami takimi jak witaminy, minerały, aminokwasy, enzymy czy peptydy, które wielokierunkowo zrewitalizują, nawilżą i rozjaśnią okolice dłoni.

 

  • przebarwienia – na dłoniach najczęściej pojawiają się przebarwienia posłoneczne, związane z ekspozycją na promieniowanie UV, tak zwane „plamy starcze” lub plamy soczewicowate. W przypadku przebarwień, najskuteczniejszą metodą będą kwasy, a w szczególności kwas TCA, który rozjaśni i ujednolici skórę. Również mezoterapia z zastosowaniem składników depigmentujących, takich jak witamina C czy arbutyna, będzie idealnym uzupełnieniem zabiegów kwasowych.

 

Oprócz wymienionych wyżej zabiegów jako rozwiązań na konkretne problemy, bardzo skutecznym zabiegiem na okolice dłoni w celu ogólnej biorewitalizacji i poprawy wyglądu jest podanie preparatu autologicznego, tak więc osocza lub fibryny bogatopłytkowej. Preparaty pozyskane z własnej krwi pacjenta są naturalne, bezpieczne, i praktycznie wolne od reakcji nietolerancji czy alergii. Doskonale, wielokierunkowo rewitalizują skórę powierzchni grzbietowej dłoni, nawilżają, pogrubiają i naturalnie stymulują komórki do odnowy. Zabieg ten będzie rewelacyjny jako prewencja i jako jeden z pierwszych zabiegów ukierunkowanych na poprawę estetyczną wyglądu skóry dłoni.

Jak widać, metod zabiegowych jest bardzo dużo, dlatego zawsze wskazana jest dokładna konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, na której specjalista zapozna się z problemem, przedyskutuje z pacjentem oczekiwania, a także przedstawi możliwości i plan zabiegowy indywidualnie dobrany do potrzeb i przypadku danej osoby.

Więcej wpisów

Pielęgnacja skóry po zabiegach medycyny estetycznej

Skóra po zabiegach medycyny estetycznej wymaga naszej szczególnej uwagi. Po zabiegach takich jak peelingi medyczne, laser frakcyjny czy mezoterapia mikroigłowa, może wystąpić miejscowy stan zapalny