Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Rewitalizacja grzbietowej powierzchni rąk

Rewitalizacja powierzchni grzbietowej rąk to problem, z którym coraz częściej zgłaszają się pacjenci z wizytą u lekarza medycyny estetycznej. Z wiekiem, powierzchnia grzbietowa rąk zauważalnie zmienia się a problemy estetyczne jakie zaczynają się pojawiać w tej okolicy to:

  • Ścieńczenie skóry, wiotkość i widoczne naczynia krwionośne – w tym przypadku z pomocą przychodzą wypełniacze – na przykład kwas hialuronowy, który wypełni, uniesie, i zagęści skórę dłoni. Naczynia staną się mniej widoczne, skóra przestanie być „przezroczysta”, „pergaminowa”, a co a tym idzie, nabierze jednolitego kolorytu i wszystkie inne struktury, takie jak np. naczynia czy ścięgna, przestaną być widoczne. Skóra dzięki podaniu kwasu hialuronowego odzyska dawną grubość, gęstość i sprężystość. Innym rodzajem substancji ukierunkowanej na poprawę gęstości skóry, są stymulatory tkankowe – które oprócz natychmiastowego wypełnienia, dodatkowo pobudzą komórki skóry właściwej do wytwarzania własnych białek – kolagenu i elastyny, a także podniosą poziom nawilżenia skóry od wewnątrz. Najskuteczniejsze tego typu preparaty bazują na kwasie poli- D,L mlekowym i najlepiej sprawdzą się u starszych pacjentów, z głęboko widocznymi zmianami w gęstości i grubości skóry. Stymulatory tkankowe na bazie polinukleotydów będą za to świetnym rozwiązaniem dla młodszych pacjentów, z pierwszymi oznakami starzenia skóry dłoni oraz w celu prewencji przeciwstarzeniowej – nawilżą, zastymulują skórę do produkcji struktur białkowych, zniwelują pierwsze zmarszczki i suchość skóry a także zadziałają silnie antyoksydacyjnie (proces oksydacji, tj. utleniania, to jeden z głównych mechanizmów odpowiedzialnych za starzenie komórkowe).

 

  • suchość skóry i zmarszczki wynikające z utraty nawilżenia – w tym przypadku, można zastosować substancje wymienione poprzednio, czyli kwas hialuronowy oraz stymulatory tkankowe. Dodatkowo, na problem związany z suchością, bardzo dobrze sprawdzi się mezoterapia igłowa na bazie różnego rodzaju koktajli odżywczych ze składnikami takimi jak witaminy, minerały, aminokwasy, enzymy czy peptydy, które wielokierunkowo zrewitalizują, nawilżą i rozjaśnią okolice dłoni.

 

  • przebarwienia – na dłoniach najczęściej pojawiają się przebarwienia posłoneczne, związane z ekspozycją na promieniowanie UV, tak zwane „plamy starcze” lub plamy soczewicowate. W przypadku przebarwień, najskuteczniejszą metodą będą kwasy, a w szczególności kwas TCA, który rozjaśni i ujednolici skórę. Również mezoterapia z zastosowaniem składników depigmentujących, takich jak witamina C czy arbutyna, będzie idealnym uzupełnieniem zabiegów kwasowych.

 

Oprócz wymienionych wyżej zabiegów jako rozwiązań na konkretne problemy, bardzo skutecznym zabiegiem na okolice dłoni w celu ogólnej biorewitalizacji i poprawy wyglądu jest podanie preparatu autologicznego, tak więc osocza lub fibryny bogatopłytkowej. Preparaty pozyskane z własnej krwi pacjenta są naturalne, bezpieczne, i praktycznie wolne od reakcji nietolerancji czy alergii. Doskonale, wielokierunkowo rewitalizują skórę powierzchni grzbietowej dłoni, nawilżają, pogrubiają i naturalnie stymulują komórki do odnowy. Zabieg ten będzie rewelacyjny jako prewencja i jako jeden z pierwszych zabiegów ukierunkowanych na poprawę estetyczną wyglądu skóry dłoni.

Jak widać, metod zabiegowych jest bardzo dużo, dlatego zawsze wskazana jest dokładna konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, na której specjalista zapozna się z problemem, przedyskutuje z pacjentem oczekiwania, a także przedstawi możliwości i plan zabiegowy indywidualnie dobrany do potrzeb i przypadku danej osoby.

Więcej wpisów

Usuwanie brodawek łojotokowych laserem CO2

Laser CO2 radzi sobie nie tylko z wypukłymi zmianami na skórze ale ma też świetne zastosowanie w usuwaniu na przykład brodawek łojotokowych. 😊Poniżej prezentujemy efekt