Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Szkolenie dla lekarzy z technik laserowych – 18.11.18r – Poznań

W miniony weekend miałem przyjemność prowadzić „laserowe” warsztaty dla lekarzy w ramach podyplomowych studiów „Estetyka Twarzy” przy Uniwersytecie Poznańskim. Szczególne podziękowania dla firmy Lasmed za udostępnienie laserów medycznych – umożliwiło to nam przekazanie uczestnikom nie tylko teoretycznej, ale także bardzo praktycznej wiedzy, umożliwiającej samodzielne wykonywanie zabiegów laserowych w obrębie twarzy i szyi.

Zabiegi laserowe są powszechnie wykonywane przez lekarzy medycyny estetycznej, niemożliwe jest wręcz funkcjonowanie gabinetu bez tego typu usług. Wykonywanie zabiegów laserowych wymaga gruntownego przeszkolenia i doświadczenia, gdyż energia laserów jest z natury „niszcząca” i źle wykorzystana może wyrządzić  nieodwracalne szkody. I vice versa – w doświadczonych i rozsądnych rękach jest to narzędzie wspaniałe, umożliwiające osiąganie spektakularnych efektów, nieporównywalnych z innymi technikami zabiegowymi.

Zakres szkolenia

Szkolenie nasze obejmowało wszystkie rodzaje zabiegów laserowych, wykonywanych w medycynie estetycznej. Szczególny nacisk położony był na zabiegi laserowe wykonywane najczęściej – chirurgiczne, frakcyjne, epilacje i usuwanie laserowe naczynek.

Więcej wpisów