Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Lasery naczyniowe 532/940nm – szkolenie 01.02.18r.

Nowoczesne urządzenia laserowe bardzo szeroko wykorzystywane są we współczesnej medycynie. Ich oddziaływanie na organizm ludzki oparte jest na pochłanianiu energi zawartej we wiązce laserowej o określonej przez tak zwane chromatofory. Do głównych chromatoforów w które „wycelowane” są lasery medyczne należą: woda, hemoglobina, malanina. Lasery których wiązka wchodzi w interakcję z hemoglobiną wykorzystywane są do usuwania zmian naczyniowych, głownie rozszerzonych naczynek, tak zwanych teleangiektazji okolicy twarzy oraz kończyn dolnych. Wskazania do zabiegu są czysto estetyczne, zmiany te są bowiem z punktu medycznego zupełnie nieszkodliwe.

Lasery naczyniowe

Lasery naczyniowe wykorzystujące wiązkę 532 nm wykorzystywane są do usuwania drobnych naczynek okolicy twarzy, lasery o długości fali 940nm służą głównie do usuwania szerszych naczynek okolicy kończyn dolnych. Efekty zabiegu zależą od kilku czynników, z których najważniejsze to doświadczenie operatora oraz skłonności osobnicze pacjenta. W części przypadków efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, u innych zabieg trzeba powtórzyć.

Szkolenie przeprowadzone w naszym gabinecie dotyczyło podstawowych i zaawansowanych technik laserowych, kwalifikacji pacjenta, modyfikacji szczegółowych ustawień wiązki oraz postępowania pozabiegowego. Wszyscy lekarze uczestniczący w szkoleniu samodzielnie wykonali kilka zabiegów na naszych modelkach, mogąc w praktyce przećwiczyć zabyte wcześniej teoretyczne wiadomości.

Serdzecznie dziękujemy firmie Lasmed, producentowi laserów, za udostępnienie urządzeń i obsługę techniczną szkolenia.

Więcej wpisów