Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Lasery naczyniowe 532/940nm – szkolenie 01.02.18r.

Nowoczesne urządzenia laserowe bardzo szeroko wykorzystywane są we współczesnej medycynie. Ich oddziaływanie na organizm ludzki oparte jest na pochłanianiu energi zawartej we wiązce laserowej o określonej przez tak zwane chromatofory. Do głównych chromatoforów w które „wycelowane” są lasery medyczne należą: woda, hemoglobina, malanina. Lasery których wiązka wchodzi w interakcję z hemoglobiną wykorzystywane są do usuwania zmian naczyniowych, głownie rozszerzonych naczynek, tak zwanych teleangiektazji okolicy twarzy oraz kończyn dolnych. Wskazania do zabiegu są czysto estetyczne, zmiany te są bowiem z punktu medycznego zupełnie nieszkodliwe.

Lasery naczyniowe

Lasery naczyniowe wykorzystujące wiązkę 532 nm wykorzystywane są do usuwania drobnych naczynek okolicy twarzy, lasery o długości fali 940nm służą głównie do usuwania szerszych naczynek okolicy kończyn dolnych. Efekty zabiegu zależą od kilku czynników, z których najważniejsze to doświadczenie operatora oraz skłonności osobnicze pacjenta. W części przypadków efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, u innych zabieg trzeba powtórzyć.

Szkolenie przeprowadzone w naszym gabinecie dotyczyło podstawowych i zaawansowanych technik laserowych, kwalifikacji pacjenta, modyfikacji szczegółowych ustawień wiązki oraz postępowania pozabiegowego. Wszyscy lekarze uczestniczący w szkoleniu samodzielnie wykonali kilka zabiegów na naszych modelkach, mogąc w praktyce przećwiczyć zabyte wcześniej teoretyczne wiadomości.

Serdzecznie dziękujemy firmie Lasmed, producentowi laserów, za udostępnienie urządzeń i obsługę techniczną szkolenia.

Więcej wpisów

Pielęgnacja skóry po zabiegach medycyny estetycznej

Skóra po zabiegach medycyny estetycznej wymaga naszej szczególnej uwagi. Po zabiegach takich jak peelingi medyczne, laser frakcyjny czy mezoterapia mikroigłowa, może wystąpić miejscowy stan zapalny