Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Chcę wyglądać młodziej – od czego zacząć?

Spis treści

Pomijając sytuacje szczególne, pierwsze zabiegi odmładzające powinny mieć raczej charakter ogólny, poprawiający kondycję całej skóry twarzy.
Twarz z wiekiem zmienia się jako całość i każda ingerencja w pojedynczy element może pozbawić ją naturalności. Zabiegi ogólne są też bezpieczniejsze, wiążą się z dużo mniejszym ryzykiem wystąpienia powikłań niż zabiegi celowane – polegające np. na stosowaniu wypełniaczy.

Od czego więc, naszym zdaniem, warto zacząć?

Poniżej zabiegi – od najłagodniejszych do tych najbardziej zawansowanych:

Mezoterapia

To środskórne podawanie substancji mających działanie rewitalizujące. Do wyboru mamy wiele różnorodnych preparatów, użyć możemy też własnego osocza bogatopłytkowego – tak zwany wampirzy lifting.

Dermapen

Świetny początek przygody z medycyną estetyczną. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów „lunchowych” – z krótkim okresem rekowalescenci i znakomitą relacją inwestycji do efektu odmładzającego. Istotne jest, by zabieg wykonywany był urządzeniem oryginalnym. Obecne na rynku tanie podróbki nie gwarantują typowej dla zabiegu powtarzalnośći i skuteczności.

Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Zaawansowany technologicznie zabieg o bezsprzecznej skuteczności, przez co jest bardzo lubiany przez pacjentki. Radiofrekwencja mikroigłowa znajduje zastosowanie także w niwelowaniu blizn i walce z rozstępami. O efekcie decyduje doświadczenie lekarza i jakość urządzenia, które musi być wysokiej klasy.

Laser frakcyjny CO2

Najcięższy kaliber ingerencji, waporyzacja tkanek przy pomocy wiązek laserowych. Doskonałe rezultaty, okres rekowalescencji około 10 dni.

Więcej wpisów

Efekt estetyczny po usunięciu chirurgicznym

Stan po usunięciu chirurgicznym dużej cysty z czubka nosa. Na zdjęciach stan bezpośrednio po zabiegu oraz 4 miesiące później. Bardzo dobry efekt estetyczny.