Chcę wyglądać młodziej – od czego zacząć?

Spis treści

Pomijając sytuacje szczególne, pierwsze zabiegi odmładzające powinny mieć raczej charakter ogólny, poprawiający kondycję całej skóry twarzy.
Twarz z wiekiem zmienia się jako całość i każda ingerencja w pojedynczy element może pozbawić ją naturalności. Zabiegi ogólne są też bezpieczniejsze, wiążą się z dużo mniejszym ryzykiem wystąpienia powikłań niż zabiegi celowane – polegające np. na stosowaniu wypełniaczy.

Od czego więc, naszym zdaniem, warto zacząć?

Poniżej zabiegi – od najłagodniejszych do tych najbardziej zawansowanych:

Mezoterapia

To środskórne podawanie substancji mających działanie rewitalizujące. Do wyboru mamy wiele różnorodnych preparatów, użyć możemy też własnego osocza bogatopłytkowego – tak zwany wampirzy lifting.

Dermapen

Świetny początek przygody z medycyną estetyczną. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów „lunchowych” – z krótkim okresem rekowalescenci i znakomitą relacją inwestycji do efektu odmładzającego. Istotne jest, by zabieg wykonywany był urządzeniem oryginalnym. Obecne na rynku tanie podróbki nie gwarantują typowej dla zabiegu powtarzalnośći i skuteczności.

Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Zaawansowany technologicznie zabieg o bezsprzecznej skuteczności, przez co jest bardzo lubiany przez pacjentki. Radiofrekwencja mikroigłowa znajduje zastosowanie także w niwelowaniu blizn i walce z rozstępami. O efekcie decyduje doświadczenie lekarza i jakość urządzenia, które musi być wysokiej klasy.

Laser frakcyjny CO2

Najcięższy kaliber ingerencji, waporyzacja tkanek przy pomocy wiązek laserowych. Doskonałe rezultaty, okres rekowalescencji około 10 dni.

Więcej wpisów

RF – Radiofrekwencja mikroigłowa

Podziękowania dla Kliniki Skin Medic, Poznań – Złotowska 51B, w której prowadziłem szkolenie dla lekarzy, m.in. z technik radiofrekwencji mikroigłowej.

Estetyka Twarzy – studia podyplomowe

Kolejny raz miałem przyjemność prowadzić wykłady i warsztaty laserowe dla studentów studiów podyplomowych „Estetyka Twarzy”. To świetne miejsce dla każdego lekarza chcącego się zajmować w przyszłości medycyną estetyczną.