Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Polinukleotydy

Spis treści:

Opis zabiegu

Polinukleotydy to małe cząsteczki kwasów nukleinowych DNA i RNA, które występują w każdej komórce wszystkich organizmów żywych. Znalazły zastosowanie w medycynie estetycznej jako niezwykle skuteczne stymulatory – czyli substancje, które oddziaływają stymulująco na naturalne procesy odnowy zachodzące w skórze. Wykazują silnie działanie na fibroblasty – komórki odpowiedzialne za produkcje kolagenu i elastyny – w dwojaki sposób: zwiększają ilość fibroblastów oraz stymulują je do produkcji białek skóry: kolagenu i elastyny, które to odpowiadają za jędrność, gęstość i młodzieńczy wygląd skóry. Polinukleotydy mają również silne właściwości przestrzennego wiązania dużych ilości wody – dzięki temu intensywnie nawilżają skórę od wewnątrz, co również wpływa na ujędrnienie i uelastycznienie skóry. Unikalną funkcją polinukleotydów jest również ich intensywne działanie antyoksydacyjne – zwalczają wolne rodniki i inne skutki działania stresu oksydacyjnego, w tym również szkodliwego działania na skórę promieni UV. Zabieg z polinukleotydami stanowi więc idealną odnowę i rewitalizację skóry po okresie letnim. Poprzez swoje stymulujące działanie na skórę, pobudzają komórki odpowiedzialne za  procesy regeneracji i odbudowy tkanki, dlatego stosuje się je do zwalczania fotostarzenia skóry.

Dzięki tym trzem głównym właściwościom: stymulacji fibroblastów, wiązania wody i tym samym zwiększania nawilżenia skóry, oraz działania antyoksydacyjego – są świetnym rozwiązaniem do pielęgnacji skóry w każdym wieku. Mogą być więc traktowane jako skuteczna prewencja przeciwstarzeniowa, ale również jako zabieg zwalczający już istniejące oznaki starzenia.

Polinukleotydy są dostarczane do skóry za pomocą iniekcji w strategiczne punkty na skórze lub techniką mezoterapii. Docierają tam, gdzie najbardziej pożądane jest ich biostymulujące działanie. Uzyskujemy delikatne wypełnienie i soft lifting w miejscach ubytku tkanki lub zwiotczałej skóry, co przywraca twarzy harmonijnych rysów.

W naszej klinice pracujemy na renomowanych, certyfikowanych preparatach z polinukleotydami najwyższej klasy czystości i skuteczności. Innowacyjne preparaty zawierają połączenie polinukleotydów między innymi z kwasem hialuronowym czy mannitolem, co potęguje działanie nawilżające całej kompozycji. Dzięki różnorodności w wyborze preparatów, lekarz dobiera produkt idealnie skomponowany do skóry pacjenta.

Dla kogo zabieg? - wskazania do zabiegu

 • skóra z pierwszymi oznakami starzenia (suchość, zmarszczki i drobne linie)
 • skóra z przebarwieniami, nierównomiernym kolorytem
 • skóra poszarzała, zmęczona, ziemista, skóra palacza
 • skóra sucha, odwodniona
 • pierwsza wiotkość i zaburzenia owalu twarzy
 • skóra po intensywnej ekspozycji na słońce, z widocznymi skutkami oddziaływania promieniowania UV
 • cienka skóra pod oczami, w tzw. „dolinie łez”

Efekty

Najbardziej na zabiegu skorzystają pacjenci w wieku 29-45 lat, gdzie już rozpoczęły się procesy starzenia. Jest to też świetny zabieg profilaktyczny czy podtrzymujący efekty innych regularnych terapii anty-aging.

Najlepsze efekty uzyskuje się po serii zabiegów, choć pierwsze rezultaty są zauważalne już po pierwszym zabiegu, i po wykonaniu serii utrzymują się do około 12 miesięcy. Po wykonaniu serii zaleca się wykonać zabieg przypominający (raz na 6 miesięcy) w celu jak najdłuższego podtrzymania efektów terapii.

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • niektóre choroby autoimmunologiczne
 • nieuregulowana cukrzyca
 • aktywna choroba nowotworowa
 • choroby zakaźne w miejscu zabiegu (np. opryszczka)

Ilość zabiegów

 

Dla najlepszych efektów zaleca się serię zabiegów (2-4 zabiegi) w odstępie 3/4 tygodni