Osocze bogatopłytkowe


osocze-bogatoplytkowe-medycyna-estetyczna-wozniak-poznan-250x250Użycie osocza bogatopłytkowego pozwala na naturalne odmłodzenie i regenerację skóry. Osocze zawiera liczne czynniki wzrostu, stymulujące wiele naturalnych procesów naprawczych i ochronnych skóry. Po tym zabiegu wygląda się po prostu młodziej. Dobre efekty uzyskuje się także z walce a nadmiernym wypadaniem włosów.

OSOCZE  BOGATOPŁYTKOWE (PRP)

Osocze bogatopłytkowe (lifting wampirzy)

to autologiczny koncentrat płytek ludzkiej krwi zawartych w niewielkiej ilości osocza. Otrzymuje się go z krwi pacjenta pobranej bezpośrednio przed zabiegiem (ok. 20 ml) .Wysokiej klasy urządzenie medyczne pozwala na szybkie i wygodne pozyskanie osocza bogatopłytkowego o wysokim stężeniu w czynniki wzrostu , co znacząco przyspiesza namnażanie komórek i stymuluje procesy naprawcze skóry. Dzięki temu, że wszystkie składniki pochodzą z krwi pacjenta,  nie występują reakcje alergiczne, czy objawy nietolerancji.

Na czym polega zabieg z użyciem osocza bogato płytkowego?

Należy podkreślić, że każdy zabieg z dziedziny medycyny estetycznej powinien być wykonany przez doświadczonego lekarza, co daje gwarancję osiągnięcia oczekiwanych rezultatów i bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego jest metodą małoinwazyjną. Po uzyskaniu koncentratu PRP z krwi pacjenta , preparat jest podawany w postaci iniekcji aktywnego osocza. Może zostać wstrzyknięty za pomocą mezoterapii lub liniowo wzdłuż fałd skóry i zmarszczek.

Liczbę terapii jak i odstępy czasowe pomiędzy poszczególnymi aplikacjami osocza ustala lekarz, po przeprowadzeniu wywiadu i zapoznaniu się z oczekiwaniami pacjenta.

Jakich efektów możemy oczekiwać?

Wysoka skuteczność zabiegu gwarantuje długotrwałe efektu w zakresie:

poprawy napięcia i gęstości skóry,
korekcji i przeciwdziałania pojawianiu się zmarszczek,
zwalczania blizn potrądzikowych,
przyspieszania gojenia naskórka (np. po laseroterapii),
ogólnej rewitalizacji naskórka (zwłaszcza w okolicach dekoltu, szyi i oczu),
wspomagania leczenia łysienia,
ogólnej poprawy kondycji włosów.
Aplikacja osocza bogato płytkowego wywołuje natychmiastowe namnażanie nowych komórek, stymuluje powstawanie zupełnie nowych struktur tkankowych. Skóra staje się zdecydowanie lepiej dotleniona, bardziej jędrna i elastyczna, wygładzają się zmarszczki. W rezultacie twarz staje się rozświetlona, promienna i uzyskujemy oczekiwany efekt odmłodzenia.

Kiedy zastosować zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego (plazmo lifting)?

Plazmolifting dedykowany jest dla osób (zarówno kobiet jak i mężczyzn) w każdym wieku. Szczególnie polecany jest osobom poszukującym naturalnych metod odmładzania bądź  pacjentom z problemami alergicznymi.