Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Opadajace powieki – plazma

Opadające powieki to problem wielu osób. Z wiekiem skóra wokół oka wiotczeje, jej nadmiar powoduje ograniczenie pola widzenia, a twarz staje się smutna i bez wyrazu.

Do niedawna jedynie chirurg plastyczny mógł przeprowadzić zabieg blefaroplastyki z użyciem skalpela i długim okresem rekonwalescencji.

Wieloletnie badania i doświadczenia włoskich naukowców doprowadziły do powstania innowacyjnego urządzenia Plexr, którego działanie oparte jest na nowatorskiej technologii generowania mikro wiązki plazmy.

Urządzenie wytwarza kontrolowaną i celowaną mikro wiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu (tlenu i azotu). Plazma powstaje między końcówką urządzenia a skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu. W miejscu jego działania następuje odparowanie wody z naskórka i obkurczenie skóry.  Zostaje osiągnięty efekt uniesienia powieki i równocześnie kącika oka. Poprawia się pole widzenia, a twarz nabiera młodszego i bardziej pogodnego wyglądu.

Dodatkową zaletą urządzenia Plexr jest fakt, że nie powoduje ono przepływu prądu przez ciało pacjenta ani lekarza wykonującego zabieg. Daje to możliwość pacjentom, którzy nie mogli poddawać się żadnym zabiegom z użyciem prądu – np. posiadających rozrusznik.

Oprócz działania wypełniającego podanie preparatu powoduje uruchomienie procesów regeneracyjnch stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu.

Przebieg zabiegu:

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym używając kremu, a sama procedura trwa od 15 do 45 minut. Nie powoduje krwawienia , ani stanów zapalnych. Tkanki nie ulegają uszkodzeniu. Na skórze pozostają jedynie niewielkie strupki (przez okres około 5-7 dni), które można ukryć pod makijażem i powrócić do codziennej aktywności. W zależności od stopnia zaawansowania problemu, zabieg należy powtórzyć 2 lub 3 krotnie w odstępach około 30 dniowych. Efekt utrzymuje się od 3 do 4 lat.

Kolejnym atutem plazmy jest możliwość zastosowania na ruchomą powierzchnię. W trakcie działania lekarz może obserwować efekty w czasie rzeczywistym, bez przerywania ciągłości skóry właściwej. Tym samym tuż po zakończeniu jest widoczne 70% rezultatu.

Generator plazmy głównie jest wykorzystywany do przeprowadzenia korekty powieki górnej i dolnej. Może być również stosowany w celu uzyskania efektu liftingu twarzy, redukcji zmarszczek płytkich i głębokich oraz wszędzie tam, gdzie z wiekiem skóra wiotczeje (np. okolice kolan czy łokci).