Usuwanie znamion Poznań Dermatologia i Medycyna Estetyczna

Ginekologia estetyczna

Spis treści:

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pacjentki, wszystkie zabiegi w obrębie dróg rodnych wykonywane są w asyście specjalisty ginekologa. Ginekologia estetyczna obejmuje zabiegi zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz dóg rodnych. Zabiegi przywracania naturalnego napięcia tkanek dróg rodnych, zmniejszonych zazwyczaj po porodach, stają się obecnie bardzo popularne. Przyczyną dużego zainteresowania jest opracowanie nowoczesnych, bezpiecznych procedur zabiegowych, pozwalających na osiągnięcie znakomitego efektu terapeutycznego przy znikomych efektach ubocznych. W gabinecie naszym zabieg wykonywany jest przy pomocy zaawansowanego technologicznie lasera ginekologicznego CO2. Sprawdza się on doskonale nie tylko przy zabiegach zwiększających sprężystość dróg rodnych, lecz także w zabiegach leczniczych dotyczących wysiłkowego nietrzymania moczu niewielkiego stopnia,

Ginekologia estetyczna – procedura

Specjalnej konstrukcji stożkowa głowica na którą kierowany jest rotujący promień laserowy, zapewnia równomierną i powtarzalną waporyzację tkanek wewnątrz dróg rodnych. Stosujemy dwa przejścia wiązki co każde pół centymetra tkanki, parametry te, wedlug naszych doświadczeń, gwarantują najlepszy efekt i optymalne warunki późniejszego gojenia. Przygotowanie do zabiegu obejmuje znieczulenie powierzchowne i osuszenie tkanek, które poddane zostaną waporyzacji. Zabieg trwa około 10 minut, wrażenia bólowe są najczęściej znikome. W zależności od stopnia utraty napięcia, najczęsciej stosuje się od jednego do trzech zabiegów.

Ginekologia estetyczna – po zabiegu

Efekt finalny pojawia się po dwóch, trzech miesiącach, gdy zakończony jest proces gojenia i przebudowy tkanek. Po zabiegu należy powstrzymać się przez trzy tygodnie od interakcji z partnerem. Nie ma jakiś szczególnych zaleceń pozabiegowych, wystarczy przez 2-3 tygodnie powstrzymać się od większych wysiłków, nie kąpać się w wannie lecz tylko pod prysznicem, nie chodzić do sauny. Przy prawidłowej kwalifikacji do zabiegu, wykluczeniu przeciwwskazań, oraz przeprowadzenia rewitalizacji w sposób zgodny ze sztuką lekarską – zabieg jest zupełnie bezpieczny dla pacjentki.