Wypełniacze


Wolumetria twarzy polega na wypełnianiu przedziałów anatomicznych  za pomocą tak zwanych wypełniaczy. Wypełniacze oparte są głównia na bazie kwasu hialuronowego , naturalnej substancji obecnej w skórze. Jako że z wiekiem ilość  tkanki tłuszczowej obecnej w rejonie twarzy się zmniejsza . zadaniem wolunetrii jest odtworzenie naturalnej objętości , głównie okolicy policzków i skroni.

Wolumetria jest sztuką wymagającą od lekarza duźych umiejętności i wyobraźni , gdyż nieumiejętne wstrzyknięcie wypełniaczy  może   mieć powaźne konsekwencje. Anatomia twarzy jest bardzo złożona , wiele tu naczyń , nerwów  i innych struktur, których topografię trzeba dobrze znać i umieć je ominąć. Dlatego tylko lekarze mogą takie zabiegi wykonywać.

Wolumetria twarzy może czynić cuda. Umiar jest jednak najważniejszy a zasada „mniej znaczy więcej” powinna stać na pierwszym miejscu, Warunkiem udanego zabiegu jest zachowanie naturalnej mimiki . tak by twarz wyglądała młodziej ale nadal naturalnie .

Wypełniacze produkowane są przez wiele firm , prześcigających się w zachwalaniu własnych rozwiązań. Inne wypełniacze używa się do modelowania ust a inne do niwelowania zmarszczek. Różnią się one przede wszystkim konsystencją i trwałością. Każdy lekarz ma swoje ulubione preparaty i  najlepiej mu zaufać, nie szukać konkretnego wypełniacza bo ktoś powiedział że jest dobry.