Usuwanie naczynek krwionośnych


Usuwanie naczynek krwionośnych należy do powszechnie wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Poszerzone naczynka krwionośne są bardzo częstą przypadłością, lokalizują się najczęściej na policzkach, skrzydełkach nosa oraz kończynach dolnych.

Metody

W zależności od typu naczynek krwionośnych i ich umiejscowienia stosuje się różne techniki zabiegowe, do których należą: skleroterapia, VPL, niskonapięciowa elektrokoagulacja i lasery 532nm i 940nm.

Skleroterapia

skleroterapia poznań

Skleroterapia polega na wstrzyknięciu w światło naczynia krwionośnego substancji powodującej jego zamknięcie. Stosowana jest najczęściej w przypadku większych naczynek kończyn dolnych.

VPL

VPL ultra plus

VPL jest metodą sprawdzającą się dobrze w przypadku rumienia towarzyszącego teleangiektazjom, jego skuteczność jest jednak ograniczona w przypadku pojedynczych naczynek.

Elektrokoagulacja

elektrokoagulacja poznań

 

Niskonapięciowa elektrokoagulacja w rękach doświadczonego lekarza jest wspaniałą metodą, spokojnie mogącą konkurować z najnowszymi laserami pod względem efektywności.

Lasery

laser naczyniowy

Lasery 532nm i 940nm wykorzystywane są najczęściej w usuwaniu naczynek krwionośnych, ich zastosowanie ma jednak swoje ograniczenia i nie zawsze są metodą optymalną.